مشاوره حقوقی

قطعاً هر فردی در طول زندگی خود با مشکلات حقوقی بسیاری مواجه می شود. اما متاسفانه افرادی کمی از بین آن ها از کمک های یک مشاور حقوقی استفاده می کنند. این در حالیست که امروزه مراکز بسیاری جهت ارائه انواع مشاوره های حقوقی ایجاد شده اند. با توجه به اینکه دریافت مشاوره حقوقی کمک بسیار زیادی به حل و فصل مسائل حقوقی می کند توصیه می کنیم حتماً از این مشاوره ها استفاده کنید.

 

مشاوره حقوقی

مشاور حقوقی به شخصی گفته می شود که در رشته حقوق تحصیل کرده و آگاهی و تجربه لازم را نسبت به قوانین حقوقی دارد. این شخص می تواند به شرکت ها، سازمان ها و افرادی که نیاز به مشاوره حقوقی دارند در زمینه های مختلفی کمک کند. برای مثال اگر شخصی برای انعقاد یک قرارداد نیاز به مشاوره و راهنمایی داشته باشد، مشاور حقوقی باید متن قرارداد را تنظیم کرده و اطلاعات حقوقی مورد نیاز را در اختیار این شخص قرار دهد. همچنین در روند انعقاد قرارداد نیز به صورت مرحله به مرحله نظارت داشته باشد.

همانطور که مشاهده می کنید با دریافت مشاوره از یک مشاور خوب می توانید از ایجاد هرگونه ضرر های احتمالی جلوگیری کنید. توجه داشته ‌باشید که دریافت مشاوره حقوقی به معنای بی نیازی شما از وکیل نیست. بنابراین برای پیگیری پرونده های حقوقی خود در محاکم قضایی حتماً از یک وکیل خوب کمک بگیرید.

 

چرا باید مشاوره حقوقی بگیریم ؟

یکی از سوالات مهم افراد این است که تا زمانی که میتوانیم وکالت به  یک وکیل خوب بدهیم، چه نیازی به مشاوره حقوقی استو مشاوره حقوقی به معنی سپردن پرونده به یک وکیل نیست .بلکه این مشاوره به این منظور انجام میشود که افراد با .وکلای مختلف مشورت نمایند و در صورتی که مدارکی لازم است، مدارک را تهیه کنید یا نظر کلی وکیل را در مورد پرونده بفهمید. در صورتی که احتمال به پیروزی پرونده میدهید، اقدامات قضایی انجام دهید.

همچنین مشاوره حقوقی میتواند به شما کمک کند تا سطح سواد وکلای مختلف را بسنجید و در نهایت پرونده را به دست بهترین وکیل بسپارید.

 

ویژگی های مشاور حقوقی خوب

برای آنکه یک مشاور حقوقی بتواند شما را به درستی راهنمایی کرده و در حل مسائل حقوقی یاری کند باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

۱. امین و قابل اعتماد باشد

۲. بر تمام قوانین مرتبط با مسائل حقوقی تسلط داشته باشد

۳. تجربه بالایی در حل مسائل حقوقی داشته باشد

۴. مسئولیت پذیر و دلسوز باشد

۵. دارای قدرت تصمیم گیری سریع و درست باشد تا بتواند به موقع عمل کند

۶. قدرت کلام و سخن وری بالایی داشته باشد

 

مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره های حقوقی در انواع مختلفی ارائه می شوند که یکی از آن ها مشاوره حقوقی رایگان است. این نوع مشاوره اغلب به صورت آنلاین و تلفنی صورت می گیرد و در آن پرسش و پاسخ های کوتاهی درباره مسائل حقوقی انجام می شود. از آنجایی که مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی حداکثر تا چند دقیقه طول می کشد جهت دریافت مشاوره برای پرونده های پیچیده مناسب نیست. زیرا این نوع پرونده ها نیازمند رسیدگی دقیق تر و صرف زمان بیشتری هستند. پس در پرونده های پیچیده بهتر است از یک وکیل خوب مشاوره حقوقی دریافت کنید و رسیدگی به این پرونده را به او بسپارید که این نیز نیازمند صرف هزینه خواهد بود.

 

مشاوره حقوقی حضوری

شما میتوانید از وکیل یک وقت ملاقات بگیرید و به مدت معینی (وقت های مشاوره حقوقی معمولا یک ساعته هستند) پرونده خود را در اختیار وکیل بگذارید، سوالات خود را بپرسید، در مورد نتیجه اقدام قضایی و یا مراحلی که باید طی شود بپرسید و وکیل به شما به طور کامل پاسخ داده و شما را راهنمایی میکند.

 

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از آسان ترین راه های دریافت مشاوره حقوقی مشاوره تلفنی است. استفاده از تلفن برای دریافت این خدمات باعث صرفه جویی در هزینه ها و زمان می شود به همین دلیل یکی از قدیمی ترین و در عین حال پرطرفدار ترین روش های دریافت مشاوره است. در این نوع مشاوره ها شخص ابتدا با دفتر مشاور حقوقی تماس گرفته و سوالات خود را می پرسد تا در صورت نیاز به صورت حضوری مراجعه کرده و پیگیری پرونده خود را به او بسپارد. توجه داشته باشید که ارائه این نوع مشاوره معمولا در ساعت های کاری صورت می گیرد.

 

مشاوره حقوقی آنلاین

با گسترش فضای مجازی و وسایل ارتباطات جمعی اغلب افراد به صورت آنلاین با یک دیگر ارتباط برقرار می کنند. در زمینه حقوقی نیز این روش دریافت مشاوره بسیار رایج شده است. در این روش مشاوره، اغلب وکلا و موسسات حقوقی در صفحات مجازی خود مطالبی جهت بالا بردن آگاهی مخاطبان خود منتشر می کنند. همچنین در کنار انتشار این مطالب، زمینه هایی را برای پرسش سوالات از مشاور حقوقی فراهم می کنند‌. از جمله کانال هایی که مشاوران حقوقی در آن فعالیت دارند می توان به وبسایت، اینستاگرام، تلگرام، اپلیکیشن های اختصاصی و... اشاره کرد.

دریافت مشاوره حقوقی آنلاین با روش های مختلفی از جمله جلسه آنلاین با مشاور حقوقی، چت آنلاین و تکمیل فرم طرح سوال امکان پذیر می باشد.

 

مشاوره حقوقی آنلاین در چه زمینه ای است ؟

لازم به ذکر است که خدمات مشاوره حقوقی آنلاین فوری در زمینه های مختلفی ارائه می شود که از جمله آن ها می توان به مشاوره حقوقی کیفری، مشاوره حقوقی خانواده، مشاوره حقوقی ملک و املاک، مشاوره حقوقی چک و ... اشاره نمود.

 

تفاوت وکالت با مشاوره حقوقی آنلاین


وکالت کاملا با مشاوره حقوقی آنلاین متفاوت است. در واقع یک وکیل می تواند که پرونده حقوقی شخص را در دادگاه و محاکم قضایی دنبال نماید و از او دفاع کند و به عبارتی مدافع حقوق اش باشد. در صورتی که یک مشاور حقوقی نمی تواند در مراجع قضایی حضور یابد و از شخص دفاع کند. بلکه تنها می تواند با بررسی نمودن وضعیت پرونده و شرایط فرد با توجه به قوانین و مقررات بهترین راهکارها و مشاوره ها را ارائه دهد. این توصیه ها و خدمات مشاوره ای می تواند به صورت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان نیز باشد.

 

مشاوره حقوقی آنلاین فوری

همانطور که می دانید این روزها اغلب افراد برای حل مشکلات خود ابتدا از شبکه های اجتماعی و وب سایت ها استفاده می کنند. زیرا ساده ترین و سریع ترین روش پیدا کردن پاسخ سوالاتشان می باشد. در زمینه حقوقی نیز این روش از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا به صورت ۲۴ ساعته و با صرف وقت و انرژی بسیار کمی می توانند از خدمات مشاوره فوری استفاده کنند. همچنین محدودیتی در آن وجود ندارد زیرا می توانند در زمینه های حقوقی، کیفری، قراردادها، چک و... از دانش و تجربیات مشاور حقوقی بهره مند شوند. بنابراین اگر نیاز به دریافت مشاوره خارج از وقت اداری دارید می توانید از این روش استفاده کنید.

 

مشاوره حقوقی شرکت ها

مدیران و صاحبان شرکت ها آگاهی و دانش لازم در مسائلی چون ثبت شرکت، انعقاد قراردادها، طرح دعوا و شکایت در مراجع قضایی و... را ندارد. به همین دلیل است که هر شرکتی باید از یک مشاور حقوقی خوب بهره بگیرد. این کار نوعی سرمایه گذاری در عرصه کار و تجارت می باشد. زیرا عدم وجود وکلا یا مشاوران حقوقی خوب سبب می‌ شود که شرکت ها و سازمان ها در فعالیت های اقتصادی خود دچار مشکل شوند. ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها اغلب به صورت پاره وقت صورت می گیرد زیرا وکلا و مشاوران حقوقی در صورت فعالیت در دیگر سازمان ها و شرکت ها، نمی توانند همانند دیگر کارمندان در ساعات اداری در شرکت حضور داشته باشند.

 

مشاوره حقوقی ارومیه

بسیاری از افراد هنگامی که به یک مشکل حقوقی بر می ‌خورند دوست دارند که مشاوره حضوری در شهر خود دریافت کنند. بنابراین اگر شما در شهر ارومیه هستید و نیاز به مشاوره دارید می توانید با دریافت نوبت به دفتر ما مراجعه کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. همچنین اگر در شهر دیگری زندگی می کنید و نیاز به دریافت مشاوره تلفنی و یا آنلاین در ارومیه دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود با ما تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

مشاور حقوقی یک سری وظایف مختلف و متعددی دارد، به این معنا که بایستی اطلاعات حقوقی و کیفری و قراردادی در اختیار افراد قرار دهد و به قوانین موجود و ماقبل احاطه و تسلط کافی داشته باشد و با همین اطلاعات حقوقی افراد کمک کند.

امروزه با توجه بر گسترش و پیشرفت علم و اینکه همه چیز به صورت آنلاین و مجازی پیش می رود، تقریبا همه کارها را می توان با استفاده از تلفن همراه و یا ثابت انجام داد.