وکیل خانواده

مشاوره: 09144330240

 • 1401/12/18
وکیل خانواده

 

وکیل خانواده

 

وقتی بین زوجین یعنی زن و شوهرها مشکل حقوقی پیش می آید، به حوزه ای در حوزه قضایی منتقل میشوند که به آن دعاوی خانوادگی گفته میشود. دعاوی خانوادگی عمدتا مربوط به حقوق زوج و زوجه نسبت به یکدیگر هستند. تعیین تکلیف حضانت فرزندان، مهریه، طلاق و طلاق توافقی، نفقه و اجرت المثل از جمله مسائل مربوط به دادگاه خانواده است.

 

وکیل خانواده کیست ؟

وکیل خانواده، وکیل پایه یک دادگستری است که تخصص وی در قوانین مربوط به خانواده است. دعاوی خانوادگی، مانند سایر دعاوی و شکایات کیفری و یا مالی نیستند. دعاوی خانوادگی هم مربوط به مسائل مالی بین زوج ها است و هم حقوق غیر مالی و تعیین تکلیف مسائلی مانند فرزندان. آنچه اهمیت پرونده های دادگاه خانواده را مهم میکند درگیری روحی، درگیری مالی و همچنین سالها تجربه زندگی مشترک و حالا ترک این زندگی به دلایل مختلف است، در پرونده های خانوادگی فشار روی هر دو نفر (زن و مرد) بسیار زیاد و همین موضوع عامل لجاجت و گاها به نتیجه نرسیدن پرونده ها میشود.

حضور یک وکیل خانواده مجرب در دعاوی خانوادگی، میتواند باعث آرام شدن فضای بین دو زوج، دوری از لجاجت و به نتیجه رساندن پرونده در کوتاه ترین زمان ممکن میشود. وکیل متخصص پرونده های خانوادگی میتواند حقوقی که شاید زوجین از آنها بی اطلاع باشند را پیگیری کند و بستاند.

 

وکیل خانواده

 

مشاوره حقوقی خانواده

 

اگر شما سوال حقوقی در مورد مسائلی مانند

 

 • سوءظن
 • اعتیاد زوج
 • مسائل جنسی
 • ازدواج مجدد زوج
 • بیماری های لاعلاج زوجین
 • مهریه
 • نفقه
 • تمکین
 • حقوق زوجه (زن)

 

داشته باشید میتوانید با یک وکیل خانواده خوب مشاوره حقوقی داشته باشید و پیش از هر اقدام قضایی و شکایت و یا درخواست طلاق از مراحل اطلاع داشته باشید. در صورت لزوم مدارک لازم را فراهم کرده و سپس اقدام قضایی نمایید.

یکی دیگر از مواردی که وکیل خانواده در مشاوره حقوقی به آن میپردازد مشاوره و مصالحه بین زن و شوهر و یا مرد و همسرش است. در مواردی اشخاص به وکیل مراجعه میکنند و خواهان کار قضایی و طلاق نیستند بلکه بدنبال یک مشاور هستند که با همسر صحبت کرده و وی را قانع یا آگاه کند. در این صورت مشاور حقوقی خانواده به ایشان کمک خواهد کرد.

 

وکیل خانواده

 

مشاوره حقوقی طلاق

اصلی ترین پرونده دعاوی خانوادگی، پرونده های طلاق است. یکی از مهم ترین کارهایی که وکیل خانواده انجام میدهد مشاوره حقوقی در زمینه طلاق و بخصوص طلاق توافقی است بطوری بدون درگیری و هزینه زایی، زوج و زوجه جدا شوند. مشاوره حقوقی وکیل ماهر طلاق تمام حقوقی را که در هنگام طلاق باید به موکل داده شود را به موکل یادآوری میکند و راه های رسیدن به این حقوق را به موکل (زوج یا زوجه) نشان میدهد.

 

مشاوره حقوقی خانواده آنلاین

در موقعی افراد تمایلی برای مشاوره حضوری و مراجعه به دفتر وکیل ندارند یا امکان ملاقات حضوری ندارند در این مواقع به صورت آنلاین میتوان با وکیل صحبت کرد و سوالات مورد نظر را پرسید. استفاده از برنامه های تماس تصویری برای مشاوره حقوقی آنلاین رایج است. در این زمان مشاوره میتوان به صورت تصویری با وکیل ارتباط گرفت.

 

وکیل خانواده

 

بهترین وکیل خانواده

مهم ترین نکته در مورد وکیل خانواده این است که خواسته موکل را به درستی درک کند و سپس از سریع ترین شیوه برای رسیدن موکل به حقوقش استفاده کند. بهترین وکیل خانواده در صورتی که احساس کند موکل به دنبال طلاق نیست و فقط قصد مشاوره و تذکر به همسر را دارد، وی را به اجبار به سمت طلاق سوق نمیدهد. یک وکیل خانواده خوب تمام تلاش خود را میکند تا پیش از اقدام قضایی و شکایت، بین زوجین به یک راهکار مشترک که مورد توافق طرفین است برسد. چرا که در عاوی خانوادگی در صورت توافق نکردن دو طرف، طی کردن مراحل قانونی زمان بر و مشکل میشود. از طرفی در دعاوی خانوادگی علاوه بر وقت و هزینه، فشار های روانی زیادی به اشخاص وارد میشود. پس بهتر است افراد مدت زمان کمتری درگیر این قبیل مشکلات باشند.

 

 

وکیل خانواده

 

بهترین وکیل خانواده در ارومیه

وکیل روشن قوردولی میلان را میتوان به عنوان بهترین وکیل دعاوی خانواده در ارومیه معرفی کرد. وکیل میلان با پرونده های موفقی که در زمینه دعاوی خانواده دارد، میتواند اعتماد کمل شما را جلب کرده و پرونده شما را نیز با موفقیت به نتیجه برساند. شما میتوانید وقت مشاوره با این وکیل خانواده در ارومیه، داشته باشید و مشکل خود را مطرح کنید تا ایشان به طور کامل به شما راهنمایی بدهند.

نظرات :
 • زارعی
  1402/02/13

  درخواست طلاق در دوران عقد از طرف زن به چه صورت است؟

  • پاسخ
   1402/02/13

   سلام . شمامیتوانید با ارایه مدارک و برینت حساب و یارسید دعوی حقوقی . مطالبه وجه مطرح نمایید

 • میهمان
  1401/11/02

  سلام و وقت بخیر آیا جهیزیه زن جزو اموال زن حساب میشه؟

  • پاسخ
   1402/02/13

   جهیزیه جزء اموال زوجه بوده و می‌تواند هر گونه دخل و تصرفی در آن نماید و حتی می‌تواند زوج را از دسترسی بدان‌ها منع کند

ارسال نظر :